تعمیر و نگهداری کولر گازی پرتابل و قابل حمل

تعمیر و نگهداری کولر گازی پرتابل و قابل حمل

نگهداری و سرویس کولرگازی قابل حمل و پرتابل

یک سیستم تهویه مطبوع پرتابل و قابل حمل ، یک کولر گازی کوچک و جمع و جور است که بر خلاف یک سیستم تهویه مطبوع دو تکه ، قابلیت جا به جایی دارد و بنابراین می تواند به هر بخشی از خانه، اداره و یا هر فضای داخلی دیگری برای خنک سازی منتقل شود. اگر چه یک تهویه مطبوع قابل حمل نیاز به نصب دائمی ندارد، اما نیاز به یک پنجره برای خروج هوای گرم از فضا دارد. بسیاری از کولر گازی های قابل حمل همچنین دارای ویژگی جمع آوری رطوبت هستند.

تهویه

اگرچه سیستم های کولر گازی پرتابل نیاز به نصب دائمی ندارند، اما هوای متراکم شده باید از طریق یک کیت تهویه از اتاق خارج شود. یعنی شلنگ و اگزوز خروجی هوای گرم باید به یک دریچه اسلاید در فضای مناسب پنجره نصب شده باشد.

در بعضی از مکانها که لوله خرطومی امکان خروج از طریق یک پنجره را ندارد باید از طریق محل لوله بخاری و یا سقف کاذب خارج شود. اگر چه این روش ممکن است نیاز به کار بیشتری داشته باشد.

تخلیه آب

در طول فرایند خنک کنندگی کولر گازی پرتابل مانند یک رطوبت گیر عمل می کند، زیرا رطوبت را از هوا حذف می کند. اکثر این آب برای خنک کردن کمپرسور داخلی کولر استفاده می شود و این باعث می شود کارایی دستگاه بالا برود. در حقیقت، اگر شما در یک منطقه ویژه ی مرطوب زندگی می کنید، مقدار زیادی آب ممکن است جمع آوری شود. با این حال، این آب باید خارج شود و تهویه مطبوع قابل حمل برای انجام این کار از روش های مختلف استفاده می کند.

کولر گازی پرتابل این آب را در سطل هایی که نیاز به تخلیه دارند جمع آوری می کنند، اما سیستم های تهویه مطبوع پیشرفته تر توانایی تبخیر بیشتر این و خارج کردن آن از لوله خرسومی را دارد.

تمیز کردن فیلترها

در کولر گازی پرتابل معمولا نوعی از فیلتر هوا برای از بین بردن ذرات هوا وجود دارد و برخی از دستگاههای پیشرفته حتی ممکن است دارای تصفیه کننده هوا با فیلتر های کربن و یونیزاسیون باشند. برای کاهش مقادیر ذرات و بازده مطلوب خنک کنندگی، به طور مرتب تمیز کردن فیلترها در را کولر گازی پرتابل را انجام دهید. این کار باید به صورت دو هفته ای یا ماهانه بسته به نوع دستگاه و میزان کارکرد آن استفاده شود.

اگر کولر گازی پرتابل شما دارای یک فیلتر قابل شستشو است، فیلتر را بیرون بیاورید، آن را در آب گرم با مواد شوینده ملایم فرو ببرید، کاملا شستشو دهید و آن را قبل از جایگزین کردن آن در دستگاه خشک کنید. از سوی دیگر، اگر شما یک تهویه مطبوع قابل حمل با یک فیلتر کربن داشته باشید، آن را با توجه به دستورالعمل های تولید کننده تعویض کنید.

تمیز کردن سطح بیرونی

یک کولر گازی پرتابل باعث افزایش حجم گردش هوا خواهد شد، بنابراین سطح بیرونی دستگاه هر چند هفته یک بار باید تمیز شود. وقتی دستگاه خاموش می شود، سطح دستگاه را با پارچه نرم و مرطوب پاک کنید و از مواد شیمیایی یا مواد شوینده استفاده نکنید. علاوه بر این، سعی کنید که کولر گازی پرتابل را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید زیرا آن می تواند رنگ سطح دستگاه را تغییر دهد.

تعمیر و نگهداری کولر گازی پرتابل و قابل حمل

بیشتر بخوانید : نصب و راه اندازی کولر گازی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *